Od podlahy po strop

Název Intemo vzniknul ze spojení interiérové montáže – již od roku 1996 provádíme montáže sádrokartonových podhledů a obkladů. Zároveň nabízíme i obložení tepelnými nebo zvukovými izolacemi. 

Montáž sádrokartonu na strop lze rozdělit na 4 základní etapy. Nejprve se zhotoví rastr sádrokartonového stropu, následně se v rastru rozmístí elektroinstalace a položí tepelná či akustická izolace, a poté se namontují sádrokartonové desky. Posledním krokem je tmelení sádrokartonového podhledu a jeho finální úprava.

Pokládáme také podlahové krytiny a to od masivních dřevěných po vinylové plovoucí podlahy nebo parkety.

Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy jsou podlahové krytiny, který se skládají z dílů, spojených pomocí zámků. Tyto díly nejsou připevněny k podkladu, ale „plavou“ na vrstvě podkladového materiálu, což zajišťuje lepší izolaci proti hluku a tepelným ztrátám. Mezi nejčastěji používané materiály patří laminát, vinyl, dřevěné desky nebo bambusové parkety.

Plovoucí podlahy jsou velmi oblíbené díky své snadné instalaci a relativně nízkým nákladům oproti tradičním podlahovým krytinám. Tyto podlahy jsou také snadno udržovatelné a odolné vůči opotřebení. Nicméně, plovoucí podlahy nejsou vhodné pro všechna prostředí, jako například pro koupelny a kuchyně, kde mohou být vystaveny vysoké vlhkosti.

Tepelné a akustické izolace

Akustická izolace se používá k tlumení hluku a zvuku. Může být instalována v různých formách, jako jsou zvukově izolační desky, podlahové podložky, akustické panely, izolační tkaniny atd. Tento typ izolace může být vyroben z různých materiálů, včetně minerální vlny, skelné vaty nebo pěnových materiálů.

Tepelná izolace pomáhá udržovat konstantní teplotu v budově a snižuje spotřebu energie na vytápění nebo klimatizaci. Tepelná izolace může být vyrobena z různých materiálů, včetně minerální vlny, skelné vaty, pěnových materiálů nebo polystyrenu.

Sádrokartony

Provádíme veškeré sádrokartonářské práce (podkroví, podhledy, příčky, suché podlahy, apod.) s použitím materiálů ze systémů Siniat, Knauf i Rigips. Máme již více než čtvrt století zkušeností s montážemi sádrokartonových konstrukcí, takže vám můžeme poskytnout odborné poradenství a připravit cenovou nabídku na míru. Na všechny systémy vlastníme příslušná oprávnění včetně certifikátů opravňujících k montáži požárně odolných konstrukcí.  

Chcete se na něco zeptat, poptat cenu nebo zjistit dodací termíny?